Zemljotres u Francuskoj: PSŽ izgubio posle 1813 dana! (VIDEO)

0
PSŽ Tuhel
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

I to se desilo! Pari Sen Žermen je poražen i već početkom januara je ostao bez jednog trofeja. Njih je u četvrtfinalu Liga kupa Francuske usred Pariza savladao Gengan, čime su zabeležili prvi poraz u francuskim kup takmičenjima posle 1813 dana!

Šampion Francuske je šokantno poražen pred svojim navijačima i to pogotkom primljenim u 92. minutu utakmice, a presudio im je sin nekadašnjeg reprezentativca Lilijana Tirama.

Tomas Tuhel je u ovom susretu izveo dosta izmenjen sastav, ali sa ipak dosta velikih imena. U prvih 11 bili su Nejmar, Anhel Di Marija, Kilijan Mbape i Julijan Draksler. Kada je posle prvih 45 minuta rezultat i dalje bio 0:0, na startu drugog dela na terenu su se našli i Edinson Kavani i Marko Verati.

PARIŽANI U LIGI ŠAMPIONA NAPADAJU JUNAJTED!

No, ni to im nije bilo dovoljno. Gengan je čak prvi mogao do prednosti, ali je Markus Tiram promašio penal u 61. minutu. Samo dva minuta kasnije bili su kažnjeni jer je Kavani doneo prednost Parižanima.

U narednih dvadesetak minuta se činilo kao da će ovo biti pobeda PSŽ-a posle nešto mučenja, ali njihovo mesto u polufinalu niko nije dovodio u pitanje. Ipak, u 83. minutu je sviran novi penal za Gengan, a Jeni Ngbakoto je preuzeo odgovornost ovog puta. Savladao je Alfonsa Areolu i meč je ušao u tesnu završnicu.

Glavni arbitar Benoa Bastijen je već bio u centru pažnje zbog dva dosuđena penala, ali ga to nije sprečilo da i treći put pokaže na belu tačku, i treći put za Gengan! Ovoga puta je to bilo u nadoknadi vremena, a Markus Tiram je za razliku od pokušaja pola sata ranije, sada bio precizan i time doneo ogroman trijumf Genganu.

PSŽ je tako doživeo prvi poraz u francuskim kup takmičenjima (računaju se oba domaća kupa) još od 22. januara 2014. godine. Njih je tada u Kupu Francuske savladao Monpelje 2:1, takođe na Parku prinčeva.

U LIGI IM SLEDI GOSTOVANJE AMIJENU

Tilo Kerer je imao naročito loš meč, zbog skrivljenih jedanaesteraca, a ove sezone je od 10 penala protiv PSŽ-a, čak četiri bilo posle njegovih loših startova.

Sada su u polufinalu francuskog Liga kupa pored Gengana preostali još Monako, Bordo i Strazbur, pa će borba za prvi trofej sezone biti itekako otvorena. PSŽ je prošle sezone osvojio sve domaće trofeje, te su sada već ostali bez jednog

Mada, ukoliko bi nešto veliko napravili u Ligi šampiona, niko u Parizu ne bi mario za ovaj poraz.