Vila Park to ne pamti: 42 gola u rekordnom roku, od 0:3 do 3:3 za 12 minuta! (VIDEO)

0
Aston Vila
(Photo by Nathan Stirk/Getty Images)

Aston Vila svojim navijačima pruža spektakle već dva i po meseca! Još od kraja novembra, na njihovom Vila Parku golovi pljušte kao kiša i ništa ne nagoveštava da će ‚‚pljuskovi“ prestati.

Naime, na poslednjih osam mečeva na svom terenu, Aston Vila je bila deo susreta koji su ukupno videli čak 42 gola! Takvim tempom se nastavilo i u petak uveče, kada je Vila dočekala Šefild Junajted. I zaista su domaći bili kao pokisli jer su posle 62 minuta igre Oštrice imale tri gola prednosti.

POSLUŠAJTE NOVI EVROGOL PODKAST – GAJIĆ I IVANIĆ U ZVEZDI, JANKOVIĆ NAPUSTIO PARTIZAN I JOŠ MNOGO TOGA!

Međutim, Vila je pokazala svoju veličinu i moć koju nosi njena ogromna istorija i od 82. do 94. minuta su uspeli da osvoje bod! Tajron Mings je pokrenuo domaće, da bi Tami Abraham sa dva gola postavio rezultat na konačnih 3:3.

Vila Park je ponovo bio u delirijum, kao po ko zna koji put ove sezone. Bio je ovo njihov osmi uzastopni meč na domaćem terenu u Čempionšipu kako su ‚‚pala“ bar tri gola, a niz rezultata biće vam potpuno nestvaran – 4:2, 5:5, 2:2, 2:3, 2:2, 2:2, 2:1, 3:3!

To su tačno 42 gola na osam mečeva, odnosno 5.25 po meču! Još nestvarnije zvuči da su u tom periodu ostvarili samo dve pobede i jedan poraz, dok je preostalih pet mečeva završeno bez pobednika.

U ovom neverovatnom nizu Aston Vila je postigla 22 gola, a jedinu pobedu ostvario je Lids Junajted kada su se baš oni vratiili od 0:2 i preokrenuli za 3:2, dok smo o meču protiv Notingem Foresta već pisali. Tada je bilo viđeno nekoliko preokreta, četiri gola Abrahama, napadača koji je odavno prerastao Čempionšip (sada je na 20 golova u ligi) i četiri gola Forestovog Džoa Loleja.

Slično se nastavilo i protiv Šefilda, a imajući u vidu da je sledeći meč na Vila Parku ujedno i derbi Birmingema protiv Vest Bromvič Albiona, ne sumnjamo da bismo ponovo mogli da vidimo goleadu!