VAR i Asensio savladali Ajaks i Tadića, Poketino održao čas fudbala!

0
Tadić Ajaks
AMSTERDAM, NETHERLANDS - FEBRUARY 13: Nicolas Tagliafico of Ajax scores his team's first goal past Thibaut Courtois of Real Madrid but it is later disallowed by VAR during the UEFA Champions League Round of 16 First Leg match between Ajax and Real Madrid at Johan Cruyff Arena on February 13, 2019 in Amsterdam, Netherlands. (Photo by Lars Baron/Getty Images)

Totenhem je savladao Borusiju Dortmund 3:0 golovima Hjong Min Sona, Jana Fertongena i Fernanda Ljorentea, dok se meč Ajaksa i Real Madrida završio pobedom gostiju 2:1.

Sjajno je utakmicu počeo Ajaks i mladi tim iz Holandije je presingom sjajno pritisnuo odbranu šampiona Evrope. Prvo je Mazraui imao šansu, a onda je Dušan Tadić šutirao u padu i uspeo da pogodi stativu. Tibo Kurtoa je bio savladan i samo sreća je spasila Real.

Zatim se Hakim Zijeh našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom, ali je šutirao jako traljavo i tu je Kurtoa izašao kao pobednik. Ajaks je poveo golom Nikolasa Taljafika posle prekida, ali je VAR presudio da je pogodak postignut uz ofsajd Dušana Tadića.

Imao je Tadić još jednu šansu do poluvremena, a onda je u drugom poluvremenu Real Madrid uradio ono što im najbolje ide. Bez igre su postigli gol preko Karima Benzeme!

Ipak Zijeh se ispravio kada je postigao izjednačujući gol, ali posle jedne velike greške odbrane Ajaksa, kada su i štoper i golman Onana propustili da reaguju Marko Asensio je doneo pobedu Realu.

Maurisio Poketino je u meč sa Borusijom ušao bez i dalje povređenog Harija Kejna, a falili su i Dele Ali i Ben Dejvis. Borusija iz Dortmunda je dominirala u prvom poluvremenu, a Ugo Ljoris je u nekoliko navrata spasio svoj tim.

Ipak drugo poluvreme je ponudilo potpuno drugačiju sliku, a junak pobede Totenhema je Jan Fertongen. Belgijanac je igrao na poziciji levog bek, a prvo je u 52. minutu asistirao Hjong Min Sonu za prvi gol. Nastavio je Totenhem da dominira u ovom meču, a posle centaršuta Serža Orijea upravo je Belgijanac dao gol za 2:0. Na kraju je posle sjajnog centaršuta Kristijana Eriksena Fernando Ljorente koji je ušao sa klupe doneo konačnih 3:0.

Ovako je Totenhem došao na korak od prolaska dalje i samo čudo će ostaviti „Milionere“ u igri za prolaz dalje.