Ako ste nedelju poslepodne proveli van kuće i daleko od svojih televizora, ovo je mesto gde ćete saznati šta se sve dešavalo na evropskim fudbalskim stadionima. Uzbuđenja u Italiji, Engleskoj i Francuskoj su prednjačila, ali nije samo tamo bilo interesantno.

1. Kristijano se probudio

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – PRIČALI SMO O SRBIJI U LIGI NACIJA, ZVEZDI PROTIV NAPOLIJA I MNOGIM DRUGIM TEMAMA

Juventus je očekivano slavio u meču protiv Sasuola, a upravo su crno-zeleni bili prvi tim koji je postradao pred Kristijanom Ronaldom. Čekalo se i čekalo, a na kraju su navijači Stare dame dočekale da baš na svom stadionu vide prve golove Portugalca u dresu Juvea.

Nisu crno-beli blistali u iščekivanju početka Lige šampiona naredne sedmice, ali su bili dovoljno dobri da savladaju Sasuolo. Prvi pogodak Ronalda stigao je posle komične situacije pred golom protivnika, a Portugalcu je ostalo samo da ugura loptu u gol.

Onaj drugi pogodak bio je dosta više tipičan za Juveovu sedmicu, kada je levicom iskosa uspeo da pronađe dalji ugao. Sasuolo je na kraju samo zapretio, smanjivši preko Kume Babakara na 2:1.

Uz to, bilo je viđeno i isključenje Daglasa Koste, pošto je Brazilac krajnje neobjašnjivo u nadoknadi vremena pljunuo u lice jednog protivničkog igrača, a za to mu sledi minimum tri meča suspenzije. Ipak, verovatno će kazna biti veća.

2. Vest Hem do prvih bodova

Gostovanje na Gudison parku se retko kada smatra poželjnim kada je vaš tim u teškoj situaciji, ali Vest Hemu to nije smetalo ovoga puta. U nedovoljno lepom meču za gledanje i slabog kvaliteta, Čekićari su stigli do sigurne pobede – 3:1.

DA UVEK BUDE ‚‚ON FIRE“: 24 PODATKA ZA 24. ROĐENDAN ALEKSANDRA MITROVIĆA

Tako je tim iz prestonice osvojio prve bodove u novoj sezoni, nakon uvodna četiri poraza. Golove su postigli Andrij Jarmolenko (dva) i Marko Arnautović, a Austrijanac srpskog porekla je ujedno bio i asistent kod prvog gola Ukrajinca. Videćemo da li ovo znači i oporavak ekipa Manuela Pelegrinija.

3. Bordo i Nim igrali za ‚‚neutralce“

Kakva utakmica je viđena u francuskoj Ligi 1! Bio je to meč za sve one koji vole fudbal, jer su fudbaleri Bordoa i Nima priredili susret pun preokreta i uzbuđenja.

Poveli su domaći preko Džimija Brijana posle lepe akcije, da bi u preostalih 20 minuta prvog poluvremena igrači Nima stigli do preokreta. Giljem i Bobišon su bili strelci.

Brijan je u nastavku stigao do svog drugog gola na meču u 56. minutu, da bi novi preokret upotpunio njegov saigrač Samuel Kalu samo minut kasnije. Ipak, konačan rezultat postavlja Umut Bozok u 77. minutu.

4. Roma prokockala stečeno

Roma je imala više šuteva, više šuteva u okvir gola i veći posed lopte. Imali su, što je daleko važnije, i 2:0 posle samo pola sata igre, ali su Kjevo u Veronu ispratili sa bodom u džepu. Reklo bi se da su ih počastili.

Sve je počelo sjajno. El Šaravi je postigao gol već posle 10 minuta na asistenciju Florencija, da bi prednost duplirao Brajan Kristante uz pomoć Edina Džeka. Ipak, ekipa Euzebija di Frančeskog nije uspela da uradi ono što je on zahtevao – da mirno privedu meč kraju.

PROVERI NAJBOLJE KVOTE ZA SERIJU A!

Umesto toga, Valter Birsa već u 52. minutu smanjuje na 2:1, da bi konačan rezultat postavio Marijuš Stepinski u završnici meča. Sada Roma već zaostaje sedam bodova za maksimalnim Juventusom, a uprkos sedam postignutih golova na četiri meča, imaju jednu pobedu od početka sezone.

Nije to start kakav se očekivao na Olimpiku…

5. Vredno pomena

• Vulverhempton je nastavio sjajan start u Premijer ligi. Pobeda nad Barnlijem 1:0 je bila dovoljna za plasman u gornji deo tabele, a samo jedan bod više od njih osvojio je Mančester Junajted.
  • Uzbudljivo je bilo u Nemačkoj gde su Frajburg i Štutgart remizirali 3:3! Mario Gomez je postigao dva gola za popularne ‚‚Švabe“, ali posle tri kola oba tima su i dalje bez pobede. Jedini lošiji su Šalke i Leverkuzen koji i dalje čekaju na prvi bod u sezoni.
  • U Turskoj je Miloš Jojić igrao samo 13 minuta u pobedi njegovog Bašakšehira nad Antalijom 4:0, dok je u Holandiji na pet mečeva viđeno čak 20 golova! Dominirali su Herakles i Herenven, a Herakles je slavio sa 5:3!
  • U Španiji nije bilo tako interesantno, samo dva minimalca – Viljareal na gostovanju Leganesu, a Espanjol u Barseloni protiv Levantea.