Srbija ubedljiva protiv Estonije za lakši put do Mundobasketa

0

Košarkaši Srbije upisali su peti trijumf u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kini pošto su u dvorani Aleksandar Nikolić rutinski savladali reprezentaciju Estonije rezultatom 91:65 (22:16, 23:13, 29:11, 17:25).

Za razliku od meča na Kritu protiv Grčke, tim Aleksandra Đorđevića imao je mnogo lakši posao pred oko 6.000 gledalaca, pa je nakon dva uzastopna poraza zabeležio važnu pobedu uoči nastavka kvalifikacija za Mundobasket naredne godine.

Trebalo bi uzeti u obzir da je Estonija daleko slabiji rival u odnosu na Grke, ali i činjenicu da su Orlovi mnogo ozbiljnije pristupili utakmici koju su rešili u svoju korist praktično u drugoj četvrtini kada su se odlepili na +16.

Čelsi i Liverpul 5/5: Šta kaže istorija, gde će biti na kraju sezone?

Šuterski nastup vicešampiona Evrope u Iraklionu kao da je preslikan na start duela u Pioniru s obzirom da su naši NBA košarkaši, Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović, promašili tri trojke već u prvom minutu, dok je najstariji košarkaš u gostujućim redovima, Indrek Kajupank šutevima sa distance držao Estoniju u životu tokom prve četvrtine.

Međutim, nakon prvih deset minuta Srbija se razigrala u drugom kvartalu i šutevima Marka Simonovića i poenima iz reketa došla do dvocifrenog vođstva. Estonci su u drugom poluvremenu nastavili sa promašajima, što je naš tim ubrzo kaznio i već u trećoj četvrtini praktično otklonio pitanje pobednika.

Đorđević je skoro ravnomerno podelio minutažu u ekipi, pa su svi reprezentativci dobili priliku da se upišu u strelce, a najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Nemanja Bjelica sa 14 poena uz šest skokova i tri ukradene lopte, Vladimir Lučić je dodao 11, dok je Miroslav Raduljiva upisao 10 poena.

Indrek Kajupank se istakao u timu selektora Tilta Soka sa 17 poena, dok su Maik-Kalev Kotsar i Sander Raieste dodali po 12 poena.

Zalog za Tokio 2020: Delfini položili test i uzeli novu medalju

Srbiji na ruku idu i drugi rezultati u grupi pošto je Grčka nakon neizvesne završnice slavila u Gruziji, a Nemačka posle produžetaka srušila Izrael na svom terenu, pa dve poražene selekcije sada imaju dva trijumfa manje od srpske reprezentacije koja se nalazi na trećoj poziciji sa učinkom 5/3.

U sledećem kvalifikacionom „prozoru“ Srbija najpre gostuje Izraelu 30. novembra od 17 časova, a tri dana kasnije dočekuje Grčku i ta dva susreta će najverovatnije odlučiti ko će iz grupe L, pored Nemačke i Grčke, putovati na Svetsko prvenstvo koje će se održati od 31. avgusta do 15. septembra naredne godine u osam kineskih gradova.