Radnički odoleo Zvezdi, u Nišu podela bodova!

0

Podela bodova u derbiju kola! Radnički je dočekao Crvenu zvezdu a na Čairu smo videli četiri postignuta gola i po bod za oba aktera. Ekipa Nenada Lalatovića bila konkretnija u finišu meča ali joj je pobeda izmakla.

Počela je Crvena zvezda u kombinovanom sastavu, sa trojicom igrača koji inače igraju bekove. Stefan Hajdin je bio desno, Milan Rodić levo a Gobeljić u veznom redu. Davalo je to rezultate u nekim fazama meča jer je Stefan Hajdin bio asistent danas!

ZVEZDA GOSTUJE U NAPULJU!

Već u uvodnim minutima meča, Krstičić je postigao go. Hajdin je ubacio loptu sa desne strane, gužvu u kaznenom prostoru je iskoristio vezista i doneo prednost. Ali, nije prošlo mnogo do izjednačenja. Drinčić je ubacio loptu a Haskić najbolje intervenisao.

Lazar Ranđelović, krilo koje je prodato Olimpijakosu, doneo je prednost domaćem timu. Bio je brži od Zvezdine odbrane i izašao je sam ispred golmana Borjana. Nekadašnji čuvar mreže Radničkog nije mogao ništa, pa je Radnički imao prednost od 2:1!

Na poluvremenu je Milić ušao umesto Krstičića i upravo je on bio asistent za drugi gol. To je bilo delo El Fardu Bena, čoveka koji čak i za Komorska ostrva redovno trese mreže. On je najbolji strelac crveno-belih ove sezone, gledajući sva takmičenja.

Igrao se tada 65. minut i mislili smo da će biti još golova. Nije ih bilo, mada je uzbuđenja bilo pred oba gola. Može se izdvojiti pokušaj Rodića makazicama, direktan udarac Drinčića iz slobodnjaka sa leve strane i još nekoliko poluprilika.

Na teren su poslati i Noma, Nikodijević i Jovanović za Radnički, odnosno Milijaš i Joveljić za Zvezdu, ali promena rezultata se nije desila. Ostaje rezultat koji je možda i najpravedniji nakon 90 minuta utakmice u Nišu.

U POSLEDNJEM KOLU GRUPNE FAZE, PSŽ DOLAZI U BEOGRAD!

Dve prvoplasirane ekipe na tabeli su podelile bodove a to neće uticati na poredak. Crvena zvezda ostaje lider na tabeli, sa devet bodova više od prvog pratioca. Ekipi Vladana Milojevića ovo je tek drugi remi u sezoni. Radnički sada ima tri boda više od Čukaričkog i četiri više od Partizana koji ima meč manje!