Pre tačno 20 godina: Solšer postigao 4 gola, a ušao sa klupe! (VIDEO)

Mandatory Credit: Shaun Botterill/Allsport

Ole Gunar Solšer je preporodio Mančester junajted otkad je seo na klupu tima sa Old Traforda, a na današnji dan 1999. godine je takođe uradio nešto neverovatno sa klupe.

Norvežanin je bio omiljena izmena ser Aleksa Fergusona, a 6. februara 1999. godine je odigrao svoju najimpresivniju partiju sa klupe.

POSLUŠAJTE NOVI EVROGOL PODKAST – GAJIĆ I IVANIĆ U ZVEZDI, JANKOVIĆ NAPUSTIO PARTIZAN I JOŠ MNOGO TOGA!

U duelu sa Notingem Forestom Ole Gunar Solšer je ušao u igru u 71. minutu i do kraja meča je uspeo da postigne četiri gola. Tako je postao prvi fudbaler u istoriji Premijer lige koji je postigao četiri pogotka ušavši sa klupe.

Prvi pogodak je postigao u 80. minutu. Niki Bat je dodao do Bekama, koji je povukao loptu u sredinu i odložio je do Nevila, koji je uposlio Solšera koji je bio sam u petercu i samo je ubacio loptu u gol.

Sedam minuta kasnije Bekamov pas je prebacio celu odbranu Notingem Foresta i Solšer je izašao sam pred protivničkog golmana. Probao je da ga lobuje, ali nije uspeo, no lopta se opet odbila od njega i postigao je svoj drugi gol na meču.

U 90. minutu posle duplog pasa na sredini lopta je stigla do Solšera koji je opet ostao sam pored protivničkih defanzivaca i uspeo je da dođe do het-trika. Poslednji gol je došao u sudijskoj nadoknadi. Utakmica se završila pobedom Mančester junajteda 8:1.

Te sezone Solšer je na samo 19 mečeva u ligi postigao je čak 12 golova, a Junajtedu je pomogao u osvajanju Premijer lige, FA kupa i Lige šampiona. Pogotovo je bitna bila njegova uloga u Ligi šampiona gde je u trećem minutu nadoknade vremena u finalu postigao gol za titulu.