„Potraga“ za odbranom Fulama: Jokanoviću ponestaje opcija

0
LIVERPOOL, ENGLAND - SEPTEMBER 29: Gylfi Sigurdsson of Everton celebrates scoring his sides third goal and his second during the Premier League match between Everton FC and Fulham FC at Goodison Park on September 29, 2018 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Slaviša Jokanović pokušava sve ne bi li učvrsnuo odbranu Fulama na startu Premijer lige, ali težak poraz od Evertona na Gudison parku u 7. kolu engleskog šampionata podsetio je upravu londonskog kluba na činjenicu da srpskom stručnjaku ponestaje opcija.

Dovoljno je samo pogledati koliko je kombinacija promenio bivši trener Partizana na štoperskim pozicijama u prvih sedam prvenstvenih mečeva. Počeo je sa tandemom Le Maršand/Čejmbers, a iako se to nije ispostavilo kao zadovoljavajuće rešenje protiv Kristal Palasa (0:2), ostavio ih je u startnoj postavi i u duelu sa Totenhemom.

NOVI EVROGOL PODKAST JE TU! O DERBIJU, SRBIJI I SELEKTORU, PRIJOVIĆU U PREMIJER LIGI I MNOGIM DRUGIM TEMAMA!

Onda je u prvom premijerligaškom trijumfu Fulama, u duelu sa Barnlijem (4:2) na Krejven Kotidžu, umesto Kaluma Čejmbersa poverenje ukazao Denisu Odoiju, strelcu odlučujućeg pogotka u revanšu polufinala plej-ofa Čempionšipa protiv Derbija, da bi u gostujućim mečevima protiv Brajtona (2:2) i Mančester sitija (3:0) pored Odoija u srce odbrane stavio Alfija Mosona.

Žoze Murinjo je gubitnik dana iako dan još uvek nije gotov!

Jokanović je zatim pred utakmicu sa Votfordom u prvih 11 vratio Čejmbersa koji je zaigrao pored Mosona, ali da je bio razočaran defanzivom videlo se već nakon prvih 45 minuta kada je 24-godišnjeg Engleza poslao na klupu i ponovo „aktivirao“ Odoija.

LIVERPOOL, ENGLAND – SEPTEMBER 29: Slavisa Jokanovic, Manager of Fulham gestures as Marco Silva, Manager of Everton looks on during the Premier League match between Everton FC and Fulham FC at Goodison Park on September 29, 2018 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Za meč protiv Evertona – nova kombinacija. Gol Markusa Betinelija pokušali su da sačuvaju Odoi i Tim Rim, ali i to se završilo katastrofom. Da sve bude još gore, prvu izmenu Jokanović je morao da napravi već u sedmom minutu pošto je desni bek Timoti FosuMensa doživeo povredu ramena, pa je umesto njega ušao Sajrus Kristi.

Betineli nije imao mnogo posla u prvom poluvremenu, izuzev pokušaja Tija Volkota, a Fulam je mogao i do vođstva kada je Rajan Sesenjon uposlio Širlea blizu kreča za jedanaesterac, ali šut nemačkog internacionalnca završio je daleko iznad gola. Uz to, 18-godišnji Sesenjon je zadrmao i prečku, ali to je bilo sve od crno-belih na Gudisonu.

Srbija ostala bez finala SP, Brazil hita ka četvrtoj tituli

U drugom poluvremenu zablistao je Gilfi Sigurdson, rekordno pojačanje Evertona za koje je klub izdvojio 45 miliona funti. Nije iskoristio jedanaesterac u 52. minutu nakon što je Denis Odoi nespretno reagovao u kaznenom prostoru Fulama i rukom odgurnuo Kalvert-Levina, ali jeste uputio briljantan šut četiri minuta kasnije i doneo vođstvo Karamelama.

Konfuzija, neuigranost i loša komunikacija odbrane Fulama videla se i kada je centaršut Volkota iskoristio Čenk Tosun za 2:0, dok je tačku na drugu pobedu Evertona u sezoni stavio Sigurdson drugim pogotkom na meču.

Uz sve navedeno, pitanje je da li Slaviša Jokanović uopšte može da „izvede formulu“ za poslednju liniju tima na osnovu postojećih „elemenata“ u timu. Vodeći ljudi u klubu o tome moraju da razmišljaju pre nego što bude prekasno.