Partizan rutinski sa Krkom: Šansa za Pecarskog, monstruozni Si i (VIDEO)

0
Partizan Renfro Si

Partizan je potvrdio četvrto mesto na tabeli ABA lige rutinskom pobedom nad Krkom 87:55 u hali Aleksandar Nikolić.

Najefikasniji u taboru pobednika bio je Markus Pejdž sa 17 poena, dok je drugi plejmejker Partizana Aleksej Nikolić takođe bio sjajan sa 15 poena, a Banđa Si je dodao 13. Kod gostiju je samo Luka Lapornik uspeo da bude dvocifren sa 13 poena.

Partizan je sigurno došao do ove pobede, crno-beli su vodili od samog starta u samo je u drugoj četvrtini Krka uspela da parira protivniku. Crno-beli su sjajno šutirali za tri, a lopta u napadu je sjajno kružila čemu svedoče čak 23 asistencije na ovom meču.

Odbrana Partizana je fenomenalno izgledala i ovo je jedan od niza mečeva otkako je Andrea Trinkijeri došao u tim u kome su crno-beli sveli protivnika na minimalan broj poena. Sada je Krka na meču izgubila 23 lopte i to je bio jedan od ključeva pobede domaćina.

Đorđe Gagić je imao nešto manju minutažu na ovom meču, a konačno je nešto važniju rolu dobio mladi Miroslav Pecarski koji je na terenu proveo 19 minuta i za to vreme uspeo da ubaci 10 poena i imao dva skoka.

Najespekakularniji potez večeri je delo Banđe Sija, koji je fenomenalno utrčao u reket u zakucao preko centra gostiju uz oduševljenje celog Pionira.

Partizan sledeći meč igra u Evrokupu. U utorak će na svom terenu dočekati Monako u okviru Grupe E Top 16 faze.