Pa znate li vi kad je dosta? Siti se iživljavao nad Bartonom i rekordima! (VIDEO)

0
Mančester Siti
(Photo by Michael Regan/Getty Images)

Mančester Siti je potpuno surov! To što im je protivnik u polufinalu Liga kupa bio trećeligaš Barton Albion nije značilo da će u bilo kom trenutku povući ‚‚ručnu“, pa konačnih 9:0 nije tako veliko iznenađenje.

U prvom susretu ovog dvomeča, ekipa Pepa Gvardiole pokazala je da nema nameru da usporava ritam. Uprkos dosta rotacija, izašli su u izuzetno snažnom sastavu, pa ekipa iz Lige 1 nikako nije mogla da parira šampionu Engleske.

Siti je od petog minuta vodio 1:0, ali je taj rezultat bio na snazi sve do 30. minuta. Samo narednih sedam je bilo dovoljno Građanima da postignu još tri i tako na poluvreme odu sa četiri gola razlike.

VUKOVI STIŽU NA ETIHAD!

Međutim, u nastavku se igralo u još jačem ritmu, makar onom golgeterskom. U 65. minutu je već bilo 7:0, a koliko snažan tim Gvardiola ima na raspolaganju govori i da je pri tom rezultatu u igru ušao Bernardo Silva.

Deveti gol je na kraju postignut u 83. minutu, pa je objektivno bilo vremena da Siti stigne i do ‚‚desetke“, ali su se bar ovog puta zaustavili. Siti je ovim trijumfom pokazao da svaki meč uzimaju u obzir potpuno ozbiljno, a jasno je da u revanš susretu imaju 90 minuta koji samo ‚‚moraju da se odrade“.

Gabrijel Žezus je postigao četiri gola, dok su po jednom strelci bili Rijad Marez, Kevin De Brujne, Oleksandr Zinčenko, Kajl Voker i Fil Foden. Ipak, impresivni su rekordi koje je Siti postavio u sredu uveče.

Najveća pobeda u polufinalima

Bila je ovo najveća pobeda ostvarena u polufinalima engleskih kupova ikada. To obuhvata i Liga kup, ali i FA kup. Nikada nije tim u ovoj fazi takmičenja nije slavio sa devet golova razlike. Izgleda da za sve postoji prvi put…

Najveći poraz u 33 godine

Poraz Bartona od 9:0 je najveći poraz nekog tima u Liga kupu još od septembra 1986. godine. Tada je Liverpul bio surov prema Fulamu i slavio 10:1.

KLADI SE NA ENGLESKU LIGU 1!

Sitijevo čekanje dugo 32 godine

Mančester Siti je u prethodnim decenijama prošao svašta – od igranja u Premijer ligi, ispadanja do sve do Lige 1, pa do povratka u probrano društvo, a onda u stvaranje statusa jednog od najsnažnijih timova Evrope. A na meč u kojem su postigli bar osam golova čekali su od 1987. godine. Tada su savladali Hadersfild rezultatom 10:1, ali u tadašnjoj Diviziji 2.

Pepov Siti kao Revijev Lids!

Mančester Siti je u sredu uveče postao prvi engleski tim koji je na uzastopnim utakmicama u svim takmičenjima uspeo da postigne bar sedam golova posle više od pola veka! Siti je za vikend savladao Roteram u FA kupu sa ubedljivih 7:0, a ovoga puta su bili još raspoloženiji.

Poslednji tim koji je ovako nešto uspeo da ostvari bio je Lids Junajted legendarnog Dona Revija. Lids je pod Revijem bio jedan od ubedljivo najjačih timova Engleske, a ovakve dve pobede ostvarili su 1967. godine!