Ono kad pobediš sam sebe! Fulam primio dva gola, a Barnli nije šutnuo u gol!

0
Fulam Aleksandar Mitrović
(Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Fulam je izgubio meč 22. kola Premijer lige od Barnlija sa 2:1 i ostao u zoni ispadanja. Koliko je tragičan ovaj poraz govori i statistika.

Tim Klaudija Ranijerija je primio dva gola od domaćina na Tarf Muru iako Barnli nije uputio nijedan šut u okvir gola! Barnli je na ovom meču uputio 11 šuteva na gol Serhija Rika, ali nijedan nije išao ka meti.

Ipak sa dva autogola Fulam je uspeo sam sebe da pobedi. Andre Širle je iskoristio pas Odoija u drugom  minutu, sjajno uštopovao loptu i sproveo je u gol protivnika, ali su ubrzo počeli problemi.

U 20. minutu je posle udarca na gol Fulama Džo Brajan u pokušaju da izblokira udarac skrenuo loptu u svoju mrežu. Samo tri minuta kasnije posle centaršuta krilnog igrača Barnlija Denis Odoi je bez glavom u stilu najboljih napadača skrenuo loptu u gol, nažalost svoj.

ZNAMO DA VOLITE ČEMPIONŠIP! PA STAVITE GA NA TIKET!

Ovo je bila prva utakmica u Premijer ligi u kojoj je neki tim postigao dva autogola još od meča Arsenala i Svonsija u januaru 2017. godine kada su Kajl Noton i Džek Kork dva puta sproveli loptu iza Lukaša Fabijanskog koji je tada branio za „Labudove“.

Fulam je ovim porazom dodatno zakomplikovao svoju već jako tešku situaciju. Fulam je 19. na tabeli sa 14 bodova, a iza njih je samo Hadersfild sa 11 bodova. Prvi iznad zone ispadanja je Sautempton sa 19 bodova, dok Barnl sada ima 21 bod.

U narednom kolu tim Aleksandra Mitrovića ima jako težak zadatak jer u gradskom derbiju igra sa Totenhemom.