Novi član argentinskog klana: Spektakl Maura Ikardija

0
Ikardi
GENOA, ITALY - MARCH 18: Mauro Icardi of Inter celebrate after penaltyduring the serie A match between UC Sampdoria and FC Internazionale at Stadio Luigi Ferraris on March 18, 2018 in Genoa, Italy. (Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Inter može da ostane bez Lige šampiona naredne sezone, Ćiro Imobile može da postane najbolji strelac u Seriji A, ali Italija ne može da zaboravi spektakl na „Luiđi Ferarisu“ u režiji Maura Ikardija. Argentinac je čak četiri puta bio strelac na meču Sampdorije i Intera čime je prešao cifru od 100 golova u dresu „Nerazura“.

Impresivnu golgetersku seriju 25-godišnji Ikardi otvorio je u 30. minutu kada je realizovao jedanaesterac za 2:0 nakon pogotka Ivana Perišića i tako postao tek peti argentinski fudbaler sa 100 golova u Seriji A.

Samo šezdesetak sekundi kasnije odlično se snašao u petercu svog bivšeg kluba za koji je nastupao u sezoni 2012/13, a zatim petom poslao loptu iza leđa golmana Sampdorije Emilijana Vivijana.

Filip Maks – Nemački bek probija granice i želi na Mundijal

Šesti het-trik u Kalču nekadašnji član omladinskog pogona Barselone kompletirao je na minut pre kraja prvog poluvremena kada se našao na pravom mestu posle odbrane Vivijana, dok je konačan rezultat postavio u 51. minutu sjajnim šutem sa desne strane šesnaesterca.

Ikardi je zaradio mesto u slavnom argentinskom „klanu“ italijanskog prvenstva koga čine Gabrijel Batistuta (184), Ernan Krespo (153), Abel Balbo (117) i Gonzalo Iguain (110).

Put do šestog najmlađeg igrača sa 100 golova u Seriji A za Ikardija je počeo u novembru 2012. godine kada je u dresu Sampdorije proslavio prvenac u trijumfu nad Đenovom sa 3:1. Sa još devet golova te sezone Ikardi je ubedio Inter da obezbede njegov potpis za šest miliona evra.

Iako je Argentinac u svojoj prvoj takmičarskoj godini na Đuzepe Meaci upisao tek devet pogodaka, ubrzo je postao glavna figura u milanskom klubu, a sada nosi i kapitensku traku.

Četvrtfinale LŠ: Šta kaže istorija međusobnih susreta?

Prošle sezone je zabeležio 24 gola, dok je trenutno drugi najbolji strelac u šampionatu (22) sa dva manje od napadača Lacija, Ćire Imobilea. Ikardi ima još devet mečeva kako bi unapredio sopstveni rekord iz prošle sezone.

S druge strane, sastav Lučana Spaletija vodiće veliku bitku sa Lacijom i Milanom za četvrtu poziciju do kraja sezone kako bi sledeće godine igrali Ligu šampiona. Trenutno imaju dva boda više od Lacija i pet više od velikog gradskog rivala.