Novak rutinski, Krajinović se junački držao! Srbija ostala na broju 1

0
Novak Đoković
(Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Novak Đoković je savladao kanadskog tenisera Denisa Šapovalova u trećem kolu Australijan opena 6:3, 6:4, 4:6, 6:0 te tako zakazao meč četvtog kola sa Danilom Medvedevim.

Novak je ovaj meč počeo brejkom u trećem i petom gemu prvog seta, pa je vrlo brzo osvojio prvi set. U drugom se Kanađanin držao sve do kraja, ali je svetski broj 1 u 10. gemu uspeo da slomi njegov otpor i savlada ga 6:4.

Delovalo je da je sve gotovo kada je Šapovalov izgubio drugi gem u trećem setu, ali on se vratio sa dva brejka i smanjio rezultat na 2:1. To je ipak bilo sve od njega, pošto je u poslednjem setu ostao bez osvojenog gema.

Meč je trajao 2 sata i 25 minuta, a naredni protivnik Novaka Đokovića je Rus Danil Medvedev. On je 15. nosilac na turniru, a u prva tri kola je bio bez izgubljenog seta. Do sada je pobedio Garina, Herisona i Gofana.

AUSTRALIJAN OPEN – KVOTE SU TU!

Srbija je ostala samo sa svetskim brojem 1 na turniru, pošto je sa turnira ispao i Filip Krajinović. On je u duelu sa Bornom Ćorićem osvojio 1 set, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi.

Mladi Hrvat je pobedio sa 2:6, 6:3, 6:4, 6.3, a meč je počeo tako što je srpski predstavnik uzeo dva brejka i prvi set. U drugom je izgubio prvi gem na svoj servis, što ga je koštalo seta, u trećem setu Ćoriću je jedan gem bio dovoljan za osvajanje seta.

Zatim se odigrala prava drama u peom setu. Ćorić je osvojio prva četiri gema, uspeo je Krajinović da vrati jedan brejk, no je odmah posle toga izgubio svoj servis i meč je bio gotov.

Bez obzira na ovaj poraz Krajinoviću sledi ogroman napredak na ATP listi, pošto će skočiti oko 20 mesta u odnosu na 93. mesto koje je zauzimao pre Australijan Opena.