Nezaustavljivi Sančo rešio derbi Rura, Levandovski već stigao do kote 19!

0
(Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

Morao je derbi Rura da ima uzbudljivu završnicu, a Borusija Dortmund je uspela da savlada Šalke na gostovanju u Gelzenkirhenu, a ponovo je veliku ulogu imao mladi Džejdon Sančo!

Za to vreme je Bajern Minhen rutinirao svog protivnika, dok je Hofenhajmu u Volfsburgu dokazao da su majstori za zanimljive utakmice.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST, BILO JE SJAJNIH PRIČA SA SVIH MERIDIJANA!

Dortmund drži ritam i protiv velikog rivala

Dortmund Bundesliga
(Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Nije ovo bila onako spektakularna partija Borusije Dortmund kako smo navikli da ih gledamo ove sezone, ali u derbiju Rura je to teško očekivati! Ipak, večiti rival Šalke je savladan i to u Gelzenkirhenu, pa će devet bodova prednosti u odnosu na Bajern Minhen sada biti još slađi nego pre sedam dana.

Najveće zasluge za ovu pobedu idu mladom Džejdonu Sanču, koji je ponovo bio čovek odluke. Ovaj 18-godišnji Englez je po ko zna koji put ove sezone uspeo da promeni tok meča svojim nastupom, a ovoga puta je to učinio šestim pogotkom u svim takmičenjima.

Sančo je pri rezultatu 1:1 iskoristio nepažnju odbrane Šalkea i iskoristio svaki centimetar koji su mu ostavili da rutinski savlada Ralfa Fermana. Prethodno je Tomas Dilejni doveo Milionere u prednost, i to u sedmom minutu meča, a taj rezultat je bio na snazi sve do 61. minuta.

Uvukla se tada nervoza u redove Dortmunda i Šalke sa penala, koji uspešno realizuje Danijel Kaliđuri, stižu do izjednačenja. No, pitao se nešto i talentovani Sančo, pa je Borusija ostvarila 11. pobedu u Bundesligi.

Levandovski glavu čuva

(Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Sve je lakše kada Robert Levandovski trese mreže. Dugo se Niku Kovaču tresla klupa, mnogi ističu da je to i sada slučaj, ali sigurna pobeda protiv Nirnberga će dobro doći hrvatskom stručnjaku.

Velike zasluge za to idu upravo poljskom golgeteru, koji je sa dva pogotka brzo prelomio meč u koristi šampiona Nemačke i nastavio odličnu formu. Levandovski je golove postigao u devetom i 27. minutu, čime je stigao do brojke od 19 golova u sezoni u svim takmičenjima.

HOĆE LI BAJERN SAVLADATI AJAKS DUŠANA TADIĆA?

Bili su to osmi i deveti gol Levandovskog u Bundesligi, u Ligi šampiona je već skupio šest, dok je u nemačkom kupu jednom postigao gol. Preostala tri su stigla u finalu Superkupa, a uz sve to Levandovski je zabeležio i četiri asistencije.

Frank Riberi je u nastavku postigao gol za 3:0, a meč je potom lagano bio priveden kraju. Bajern nastavlja svoju poteru za Dortmundom, a naredne nedelje će protiv Ajaksa voditi bitku i za prvo mesto u svojoj grupi Lige šampiona.

Lajpcig gubi korak, Hofenhajm opet ludovao

(Photo by Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images)

U ostalim mečevima u Bundesligi, RB Lajpcig je razočarao na gostovanju Frajburgu, pošto su rutinski poraženi 3:0. Oni su tako počeli da gube korak za Bajern Minhenom, a i Menhengladbah će imati priliku da im se ‚‚odlepi“.

Hofenhajm je, sa druge strane, nastavio da igra vrlo zanimljive mečeve ove sezone, pošto su remizirali 2:2 protiv Volfsburga. Ekipa Julijana Nagelsmana je povela već u četvrtom minutu, potom je domaćin preokrenuo sredinom poluvremena u samo tri minuta, da bi Andrej Kramarić doneo bod Hofenhajmu.

Bajer Leverkuzen je slavio 1:0 na svom terenu protiv Augsburga, golom Alarija.