Napoli srušio oslabljenu Zvezdu, nedovoljna magija Marina

0

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da prirede novo iznenađenje nakon veličanstvene pobede nad Liverpulom na Marakani pošto su sa znatno oslabljenim sastavom poraženi u Italiji od Napolija na stadionu San Paolo rezultatom 3:1, pa sada imaju minimalne šanse da ostanu u Evropi.

Jedini način da Zvezda prođe u nokaut fazu Lige Evrope jeste da savlada Pari Sen Žermen na stadionu „Rajko Mitić“ u poslednjem kolu, a da Liverpul izgubi na Enfildu od Napolija.

Kao što je bilo očekivano, Napoli je od prvog minuta krenuo agresivno ka golu srpskog šampiona, a glavna pokretačka snaga Italijana u uvodnim trenucima susreta bili su Lorenco Insinje i Dris Mertens koji je već u šestom minutu mogao do gola.

Prethodila je uredna akcija domaćina, Insinje je poslao loptu ka Kaljehonu na desnoj strani, a ovaj uputio oštar centaršut ka petercu i Mertensu koji pokušava petom, ali Milan Borjan je ostao maksimalno fokusiran, pa je pravovremenom intervencijom sačuvao Zvezdin gol.

Samo dva minuta kasnije usledila je nova šansa za Napoli. Insinje je pobegao Srđanu Babiću u kaznenom prostoru, ali kako je njegov šut bio slab i po zemlji, Borjan ovoga puta nije imao mnogo problema.

(Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)

Međutim, u 11. minutu Napoliju se isplatio napadački stil, iako im je u tome pomogao Marko Gobeljić koji je najpre omogućio korner ekipi Karla Anćelotija, a potom „izgubio“ Mareka Hamšika. Mertens je centrirao, Nikola Maksimović glavom malo preusmerio loptu, a Hamšik lagano pogodio za 1:0.

Zvezda je prvi put zapretila preko Slavoljuba Srnića koji je šutirao sa velike udaljenosti, ali najbolju šansu u prvom poluvremenu Beograđani su imali u 23. minutu.

Marko Marin je povukao loptu ka protivničkom šesnaestercu i uputio skoro idealan pas ka Veljku Simiću po levoj strani, ali je 23-godišnji vezista uputio slabašan šut koji nije bio dovoljno dobar da bi se savladao David Ospina, iako je morala da reaguje i poslednja linija domaćeg tima.

Napoli se ubrzo vratio na protivničku polovinu, pa je Borjan ponovo morao da reaguje kada je Kaljehon pronašao Kulibalija koji je šutirao glavom, ali je 31-godišnji golman iz Knina loptu poslao iznad prečke.

Ipak, odbrana Zvezde ponovo je kapitulirala u 34. minutu. Fabijan Ruis je prošao po levoj strani terena, centrirao ka šesnaestercu Zvezde, a lopta je okrznula Marka Gobeljića i stigla do Mertensa koji šutira desnom nogom i sa oko šest metara ruši Borjana.

Milojević je u poluvremenu pokušao „okrepi“ svoj tim kada je na teren poslao 19-godišnjeg napadača Dejana Joveljića, ali Italijani su već u 52. minutu stigli do trećeg gola, drugog za Mertensa koji je pretrčao Miloša Degeneka, iskoristio Hamšikov pas i šutirao u gornji levi ugao. Borjan je zakačio loptu, ali nedovoljno kako bi sprečio novi pogodak, 100. za Mertensa u dresu Napolija.

Uprkos konstantnim pritiscima Napolitanaca i zaostatku od tri gola, Zvezda se nije predavala, zbog čega je i nagrađena pet minuta kasnije, a u glavnoj ulozi bio je Marko Marin. Bivši fudbaler Verdera, Čelsija i Olimpijakosa iskombinovao je sa Krstičićem, a potom sa vrha šesnaesterca majstorski pronašao Bena koji šalje precizno šutira u donji levi ugao za 3:1.

Milojević je u 64. minutu napravio drugu izmenu kada je umesto Srnića ušao Dušan Jovančić, dok je klub sa Marakane zaigrao mnogo angažovanije nakon svog prvog gola na meču, pa je u nastavku imao priliku da iskoristi „istrošenost“ drugoplasiranog tima iz Serije A.

Međutim, tempo je prilično opao, ali Zvezda je do kraja meča upisala još jednu fantastičnu priliku kada je Lorenco Ebisilio, koji je ušao umesto Veljka Simića u 77. minutu, raspalio po lopti sa velike udaljenosti, ali je Ospina uspeo da je izbije loptu koja je išla po zemlji.