Nakon ludila u Rimu Saponara skinut do gole kože!

0
(Photo by Paolo Rattini/Getty Images)

Neverovatan meč su juče odigrali Lacio, ekipa koja se bori za Ligu šampiona i Sampdorija, nešto slabije plasiran tim u ovom prvenstvu. Na kraju 2:2 i podela bodova, a čak dva puta su se mreže tresle u nadoknadi meča. Potpuni šok je izazvao Saponara golom u finišu meča.

Iskusni Kvaljarela je doveo goste u prednost i pokazao da je još uvek majstor. On je ove sezone upisao osam golova i pet aistencija, pa su trenutno od njega na listi strleaca uspešnija samo trojica igrača. Iako ima 35 godina, partije koje pruža su fenomenalne. Na poslednjih pet mečeva u ligi šest golova!

JOŠ ŠEST MEČEVA U ITALIJI OSTALO JE ZA DANAS!

Izjednačio je defanzivac Aserbi, u 79. minutu i tada se činilo da domaćin ima desetak minuta da stigne do pobede. Na kraju se ispostavilo da se fudbal u Rimu igrao još više od 20 minuta, a i da Lacio nije uspeo da pobedi. Bio je ovo fantastičan meč u finišu.

Prvo je Berežinski dobio drugi žuti karton i tako je gost ostao sa igračem manje. Da stvari postanu još gore potrudio se Andersen koji je igrao rukom i napravio penal. Precizan sa bele tačke je bio Ćiro Imobile i u 96. minutu Lacijali su imali prednost.

Prelep lob Rikarda Saponare, bivšeg igrača Milana, Empolija i Fjorentine doneo je izjednačenje i konačan rezultat. Dres i majicu koju je nosio ispod skinuo je sam, na putu do najvatrenijih navijača Sampe. Za ostalo su se oni pobrinuli. Igrao se 99. minut u tom trenutku a u kavezu je vladao potpuni haos.

Naravno, Saponara je dobio žuti karton zbog ovoga ali ne verujemo da se previše potresao. Da može, sigurno bi ponovo otrčao u zagrljaj fanova. Makar to značilo da će biti potpuno go nakon što se slavlje završi.

Nakon 15 odigranih kola Lacio deli četvrtu poziciju sa Milanom koji ima meč manje. Sampdorija se nalazi na osmom mestu i bodovno je poravnata sa dva tima. Sasuolo i Parma imaju priliku da se odlepe jer oni tek treba da odigraju 15. kolo.