Musa plesao za Nigeriju i Argentinu!

0
Nigerija
VOLGOGRAD, RUSSIA - JUNE 22: Ahmed Musa of Nigeria celebrates after scoring his team's second goal during the 2018 FIFA World Cup Russia group D match between Nigeria and Iceland at Volgograd Arena on June 22, 2018 in Volgograd, Russia. (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Bilo je to dosadno prvo poluvreme, a onda je Ahmed Musa rešio da stupi na scenu kada ga je njegov tim najviše trebao! Nigerija je uz pomoć krilnog napadača uspela da savlada Island i načini veliki korak u borbi za osminu finala.

Posle mučnog i ne preterano zanimljivog prvog dela igre, fudbaler Lester Sitija na pozajmici u moskovskom CSKA želeo je da pokaže sve ono što je tadašnjeg šampiona Premijer lige nateralo da ga dovede u svoje redove.

Bio je početak drugog poluvremena kada je posle kornera Islanda Nigerija krenula u kontra napad, a posle centaršuta sa desne strane, Musa prihvata loptu tako da ona odlazi u vis, a potom hvata polu-volej da zakuca loptu iza leđa golmana Haldorsona. Islanđanin ovoga puta nije mogao da bude heroj.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST!

Nigerija je u tom drugom poluvremenu odigrala daleko najboljih 45 minuta svog fudbala na ovom Mundijalu. Štaviše, delovali su kao potpuno drugi tim, nakon sve malokrvnosti koju su pokazali u meču protiv Hrvatske, kao i prvom poluvremenu.

Islanđani su imali sve više problema da zadrže Nigerijce koji su sve više nadirali i prodirali ka njihovom golu, kreirajući prilike u narednih pola sata kada god bi se malo više potrudili. Energija Islanda je pala, a Ahmed Musa je to ponovo iskoristio. Prošao je Nigerijac po levoj strani, izašao iskosa jedan na jedan sa Haldorsonom, a onda je uspeo i njega da predribla, pre nego što je šutirao u nebranjeni deo gola Islanda.

VOLGOGRAD, RUSSIA – JUNE 22: Ahmed Musa of Nigeria scores his team’s second goal past Hannes Halldorsson of Iceland during the 2018 FIFA World Cup Russia group D match between Nigeria and Iceland at Volgograd Arena on June 22, 2018 in Volgograd, Russia. (Photo by Kevin C. Cox/Getty Images)

Rezultat 2:0 i činilo se kraj nadanjima Islanda. Ako je i bilo dileme da li će biti nade za evropski sastav, to je u 83. minutu bilo potvrđeno. Ušlo se u poslednjih 10 minuta kada je Ebueke faulirao jednog igrača Islanda u kaznenom prostoru. Sudija isprva nije pokazao na penal, ali se predomislio nakon konsultacije sa VAR sistemom i Island je dobio priliku za povratak u meč.

Ipak, Gilfi Sigurdson je toliko puta bio oslonac za svoju selekciju, u mnogim teškim trenucima kada je bilo potrebe promeniti tok meča. Ovoga puta u tome, međutim, nije uspeo, šutiravši preko gola sa bele tačke.

ŠTA MOGU BRAZILCI PROTIV SRBIJE?

I tada je postalo jasno. Nigerija će meč privesti kraju i stići do prvih bodova na ovom Mundijalu. Sada su za njih stvari itekako jasne – pobediti Argentinu i osigurati plasman u osminu finala.

A ako su nekada imali šansi za trijumf nad Argentinom, to je onda u ovom trenutku, kada su Gaučosi bili potpuno samleveni od strane Hrvatske. Štaviše, igrali su baš u Rusiji prijateljski meč protiv Argentine prošlog novembra i tada je afrička selekcija preokrenula 0:2 i slavila sa ubedljivih 4:2.

VOLGOGRAD, RUSSIA – JUNE 22: Gylfi Sigurdsson of Iceland shoots the penalty over the bar during the 2018 FIFA World Cup Russia group D match between Nigeria and Iceland at Volgograd Arena on June 22, 2018 in Volgograd, Russia. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Argentini će sa druge strane takođe biti potreban trijumf, tako da je ovakva pobeda Nigerije i njima išla na ruku. Islanđani bi morali da stignu do ubedljivog trijumfa protiv Hrvata da onemoguće Argentini da prođu dalje, ali su šanse za Sigurdsona i drugove samo u domenu teorije.