Milner dao gol i izgubio? Ovo se prvi put desilo, nizu je došao kraj! (VIDEO)

0
Milner
(Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Za sve postoji prvi put, kaže naš narod. Tu će krilaticu zapamtiti i Džejms Milner nakon sinoćnjeg poraza Liverpula u Parizu. Pari Sen Žermen je slavio 2:1, a desilo se nekoliko do sada neviđenih stvari.

Džejms Milner je bio strelac u porazu Liverpula, a to je rečenica koju do sada niko nikada nije napisao. Naime, iskusni Englez je do srede uveče svaki put ostajao neporažen na mečevima na kojima je bio strelac, ali i to se promenilo.

Milner je do meča protiv PSŽ-a bio strelac u 52 različita meča Premijer lige i Lige šampiona i kolona sa brojem poraza u tim susretima stajala je na broju nula. Zato je ovaj meč protiv Parižana posebno interesantan.

LIVERPUL ZA VIKEND OČEKUJE DERBI MERSISAJDA

Juan Bernat je načeo finalistu Lige šampiona iz prošle sezone u 13. minutu, da bi Nejmar u 37. minutu duplirao prednost. Liverpul je pokušavao da se vrati, ali nikako nisu uspevali u tome, makar ne u potpunosti.

Redsi su dobili jedanaesterac u nadoknadi prvog poluvremena, a Milner je bio taj na kojem je bila odgovornost. Uspeo je da savlada Đanluiđija Bufona, ali to nije bilo dovoljno njegovom timu.

I tu dolazimo do druge stvari koja se nikada nije desila. Liverpul je ovim porazom uspeo da po prvi put u svojoj istoriji ostvari tri poraza na sva tri gostovanja u grupnoj fazi Lige šampiona.

Oni su prvo izgubili 1:0 u Napulju bez da su šutnuli u okvir gola Napolija, pre nego što su pre par nedelja poklekli u Beogradu pod navalom Milana Pavkova i Crvene zvezde (2:0). Ovoga puta su bar postigli gol, ali im to neće biti velika uteha.

Pred poslednje kolo i okršaj protiv Napolija na Enfildu, Liverpul je na trećem mestu u grupi C, sa šest bodova, dva manje od PSŽ-a i tri manje od italijanskog predstavnika. Pobeda od bar dva gola razlike ih sigurno vodi u osminu finala Lige šampiona.