Mbape vanzemaljac, Di Marija sa snajperom i italijanska zvezda u usponu!

0
Di Marija PSŽ Mbape
MANCHESTER, ENGLAND - FEBRUARY 12: Angel Di Maria of PSG is tackled by Nemanja Matic of Manchester United during the UEFA Champions League Round of 16 First Leg match between Manchester United and Paris Saint-Germain at Old Trafford on February 12, 2019 in Manchester, England. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

PSŽ je posle pobede od 2:0 nad Mančester junajtedom u Engleskoj jednom nogom u četvrtfinalu Lige šampiona, a Roma je na svom terenu došla do prednosti.

Tim Aleksandra Kolarova i Edina Džeka savladao je Porto na svom terenu 2:1 i biće u prednosti pred revanš na „Dragau“.

NEVEROVATNI DI MARIJA I CRVENI KARTONI

PSŽ je u meč sa Mančester junajtedom ušao bez povređenih Menijea, Nejmara i Kavanija, a u timu nije bio ni precrtani Adrijan Rabio. U takvoj situaciji Mbape se našao na poziciji špica, a Tuhel je eksperimentisao sa Danijem Alvešom na desnom krilu.

Eksperiment je uspeo, bar što se tiče Kilijana Mbapea koji je postigao drugi gol PSŽ-a, dok je Junajted načeo Presnel Kimpembe.

U prvih 45 minuta utakmice nije viđeno mnogo šansi, Mančester junajted je pritisnuo na startu, ali to nije dalo previše rezultata. Viđeno je mnogo kontakta, žutih kartona i malo šansi.

Ipak PSŽ je dokazao da svakome može da postigne gol u jako kratkom roku. Od strelaca golova zaslužniji je bio Anhel Di Marija koji je sa dve asistencije praktično izbacio Kimpembea i Mbapea na zicer!

Neverovatnu utakmicu odigrao je Argentinac, ali sve bi možda bilo drugačije da je Kimpembe dobio crveni karton. Francuski štoper dobio je žuti karton u 11. minutu, a kasnije mu je sudija oprostio nekoliko jakih startova.

Na kraju je stvar za Junajted dodatno crvenim kartonom pogoršao Pol Pogba, tako da će „Đavoli“ biti i bez svog plejmejkera u revanšu.

DŽEKO JE DIJAMANT, A MOŽDA I ZANIOLI

Roma je savladala Porto na svom terenu sa 2:1 u utakmici u kojoj se fudbal igrao samo u drugih 45 minuta. Od prvih 45 minuta vredi pomenuti samo jednu stativu Edina Džeka.

Ipak „Dijamant“ je došao do izražaja kada je u 70. minutu asistirao Nikolu Zanioliju za prvi gol na meču. A ista kombinacija je upalila i sedam minuta kasnije, kada je Zanioli pritrčao na još jedan Džekov šut koji se odbio od stativu i tako doneo 2:0 domaćinu.

Nažalost po Romu tim nije izdržao do kraja i samo tri minuta kasnije Adrijan je postigao spasonosni gol za Porto. Ovaj pogodak znači da je Portu na Dragau dovoljna pobeda od 1:0 da bi prošao dalje!