Maestralna Krpež-Šlezak donela Srbiji pobedu! Poljakinje izdržale poluvreme, pa onda pale!

0
Srbija
BELGRADE, SERBIA - DECEMBER 11: Katarina Krpez (L) of Serbia reacts near Pernille Holst Larsen (R) of Denmark during the Women's European Handball Championship 2012 Group I main round match between Serbia and Denmark at Arena Hall on December 11, 2012 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Srbija je Evropsko prvenstvo u rukometu za dame počela pobedom, pošto su Poljakinje pale rezultatom 33: 26.

Najzaslužnija za ovaj trijumf je Katarina Krpež-Šlezak koja je stigla do dvocifrenog broja golova na ovom meču. Ona je postigal 11 golova, a osim nje istakla se i Jovana Stojiljković sa 5 golova koliko je imala i Jelena Lavko. Sa druge strane najefikasnija je bila Kudlac-Gloc sa šest golova!

Ovaj meč se igrao u egalu u prvom poluvremenu, a Poljska je ovaj deo meča završila sa prednošću od jednog gola razlike. Srbija je povela na startu, a onda je usledio pad u igri i pet minuta bez postignutog gola.

Poljakinje su preokrenule na 3:1, ali se Srbija vratiila. Prvo isključenje na meču su zaradile Poljakinje, ali Srbija to nije iskoristila i Poljska je dugo držala prednost od jednog gola razlike. Poljakinje su uspevale i da se odlepe na dva gola razlike, ali je tajmaut urodio plodom pri rezultatu 8:6 i srbija je preokrenula. Andrea Lekić je pogodila za prvo vođstvo našeg tima i to za 9:8.

No Poljakinje su se još uvek držale i igralo se gol za gol, a prvo isključenje Srbije došlo je u 24. minutu. Dosuđen je i sedmerac, ali je Srbija uspela da iz tih dva minuta izađe bez minusa. Na kraju je dekoncentracija mogla mnogo da košta naše devojke pred poluvreme, jer prvo nisu iskoristile kontru 4 na 2, da bi potom samo stativa spasila naš gol u poslednjoj sekundi prvog dela.

Odbrana je bila sasvim dobra u prvom poluvremenu, ali se još više poboljšala u drugom. Ipak napad je proradio sjajno i u prvih pet minuta drugog dela Srbija je dala pet golova.

No kada je Jovana Stojiljković dobila isključenje, a Srbija se odbranila, meč se prelomio. Brz centar Poljske više nije prolazio, a Srbija je sve više uspevala da pravi viškove na krilu. U 39. minutu je prvi put bilo dva razlike za Srbiju, da bi samo dva minuta kasnije rezultat bio +3 za naš tim.

Poljakinje su do kraja meča uspevale da samo na individualni kvalitet postižu golove, ali nikakvog sistema nije bilo u njihovoj igri. Na +4 za Srbiju Poljska je tražila tajmaut posle koga je Srbija dala još dva gola i rešila meč petnaestak minuta pre kraja.

Do kraja meča naš tim je rutinski priveo posao kraju i došao do važne pobede. Naredni meč naše devojke igraju sa Švedskom i nedelju od 18 časova.