Kapiten Mitrović asistira petom: Fulamu bod i negativan rekord Premijer lige (VIDEO)

0
Mitrović
(Photo by Marc Atkins/Getty Images)

Fudbaleri Fulama remizirali su 1:1 protiv Lester Sitija u sredu uveče, a srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović ponovo je bio u centru zbivanja u timu sa Krejven Kotidža.

Mitrović ovoga puta nije uspeo da se upiše u strelce i poboljša svoj golgeterski saldo, ali je napravio ‚‚šmekerski“ potez koji je možda i obeležio meč. Naime, najbolji napadač Srbije je u 42. minutu susreta zabeležio svoju drugu asistenciju u Premijer ligi ove sezone.

Rezultat je i dalje bio 0:0, kada je na jedan pas iz dubine Mitrović reagovao poput lucidne ‚‚desetke“ i dodao loptu petom ka Abubakaru Kamari, i to dok mu je ovaj bio iza leđa. Mitrovićeva lopta je stigla do francuskog fudbalera, Srbin – koji je u ovom meču bio i kapiten Fulama – nastavio je kretnju i ušao u šesnaesterac, ali nije bilo potrebe da pomaže Kamari.

Ovaj akciju do kraja završava sam i smešta loptu u mrežu za vođstvo Fulama. Ipak, ekipa Klaudija Ranijerija nije uspela da izdrži i odigra prvi meč ove sezone bez primljenog gola, jer su u drugom poluvremenu prokockali prednost.

FULAMU SLEDI GOSTOVANJE NA OLD TRAFORDU!

Džejms Medison je u 74. minutu bio strelac na asistenciju Šinđija Okazakija, pa je uz obalu Temze došlo do podele bodova. Bio je ovo deveti osvojeni bod Kolibara u 15. meču u Premijer ligi ove sezone, ali ne ide im loše samo po broju bodova.

Samo je Barnsli gori

Naime, ekipa Fulama je u Premijer ligi postala prepoznatljiva po slaboj odbrani. Primali su bar jedan gol u svakom meču ove sezone, a u oba trijumfa koja su ostvarili do sada njihov golman je bio savladan čak dva puta.

Arsenal je postigao pet golova na Krejven Kotidžu, dok je čak i Kardif uspeo da im zatrese mrežu četiri puta. Onda i nije čudo da je odbrana Fulama najgora u poslednjih 20 godina!

Kolibari su u prvih 15 kola primili 36 golova, što je najgori učinak još od sezone 1997/98. Tada je ekipa Barnslija u prvih 15 kola bila savladana čak 40 puta, što je i dalje aktuelni rekord lige. Onda ne treba ni da čudi da je Barnsli te sezone bio jedan od tri tima koji je završio u Čempionšipu…

Videćemo kako će se ova sezona završiti po Fulam, a trenutno su na tri boda od 15. mesta i jedan bod od izlaska iz zone ispadanja.