Junajted nemoćan na Etihadu: Siti „ugasio“ Crvene đavole za lidersku poziciju u PL!

0
vikend derbiji
(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

Fudbaleri Mančester sitija vratili su se na lidersku poziciju u Premijer ligi pošto su na Etihadu u gradskom derbiju protiv Mančester junajteda prikazali kvalitetniji fudbal i apsolutno zasluženo ostvarili 10. pobedu u šampionatu rezultatom 3:1.

„Građani“ su potvrdili ulogu favorita, čini se nikad već u istoriji međusobnih okršaja sa ekipom sa Old Traforda, kontrolisali su meč tokom svih devedeset minuta, a dileme o trijumfu Sitija nije bilo ni pošto je Romelu Lukaku samo tridesetak sekundi nakon ulaska u igru iznudio jedanaesterac koji je realizovao Antoni Marsijal i smanjio vođstvo domaćina na 2:1.

Novi lider Premijer ligi dominirao je u praktično svim segmentima igre, što je materijalizovao već u 12. minutu kada je Bernardo Silva proigrao Davida Silvu koji se odlično snalazi u šesnaestercu i svojim četvrtim golom u šampionatu ruši Davida De Heu za 1:0.

Može li Fulam da prekine gubitnički niz protiv Sautemptona?

Siti je u nastavku prvog poluvremena „stao“ na loptu, ali Junajted to nije mogao da iskoristi, pa do kraja prvog poluvremena nije bilo golova.

Međutim, samo tri minuta nakon starta drugog dela igre, posle lošeg ispucavanja De Hee, lopta ubrzo stiže do Serhija Aguera koji je na desnoj strani kaznenog prostora odigrao dupli pas sa Rijadom Mahrezom i snažnim udarcem „probušio“ španskog golmana.

(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Murinjo je bio primoran da uspostavi ofanzivniji sistem zbog čega je u igru desetak minuta kasnije ubacio Lukakua umesto Džesija Lingarda. Lukaku je momentalno učinio duel uzbudljivijim pošto je u prvom napadu iznudio jedanaesterac kada ga je srušio golman Ederson.

Marsijal je bio prezican sa bele tačke, ali činjenica je da se odnos snaga na Etihadu nije mnogo promenio nakon tog pogotka s obzirom da je tim Pepa Gvardiole samo „ubrzao“ igru i u svom prepoznatljim ritmu nastavio da preti De Hei.

Londonski derbi: Totenhem ili Čelsi?

Junajted je izgledao prilično nemoćno u poslednjih dvadesetak minuta susreta, a potvrda trijumfa usledila je na četiri minuta pre isteka regularnog dela meča. Dugo je tekao napad domaćina, lopta je ponovo stigla do Bernarda Silve koji divnim centaršutem pronalazi usamljenog Gindogana u petercu, dok ovaj bez velikih problema postavlja konačnih 3:1.

Nemanja Matić je odigrao ceo meč za goste, a baš kao i u prošloj rundi na utakmici sa Bornmutom, srpski reprezentativac je odbio da nosi cvet maka koji simbolizuje stradanje britanskih vojnika u Prvom svetskom ratu i tradicionalno se nosi u mesecu novembru.

Mančester siti posle nove pobede ima 32 boda na čelu tabele, dva više od Liverpula koji je nešto ranije danas Fulamu naneo sedmi uzastopni poraz, dok Junajted zauzima osmu poziciju sa 20 bodova i učinjom 6-2-4.