Jokić i raspucani Marej obeležili „srpski okršaj“ u Sakramentu i veliki preokret Denvera!

0
Jokić
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Sakramento je fantastično startovao, Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović su briljirali kod Kingsa, a odličan je bio i Badi Hild, ali Nagetsi su na krilima Nikole Jokića i sjajnog Džamala Mareja režirali neverovatan preokret i iz „srpskog duela“ u Golden 1 Centru izašli sa 25. pobedom u sezoni – 113:117.

Bjelica je najbolji bio u prvoj četvrtini u kojoj je zabeležio čak 12 poena, ali pošto je ubrzo napravio tri brza faula, utakmicu je na kraju završio sa 17 poena, šest skokova i tri asistencije, dok je Bogdanović blistao u drugih 12 minuta kada je upisao 11 poena i tako bio najzaslužniji za to što su Kingsi na poluvreme otišli sa 15 poena prednosti.

Bogdanović je „ostao“ na 14 poena, uz pet uhvaćenih lopti, dve asistencije i jednu ukradenu loptu, a najefikasniji u poraženim redovima bio je Badi Hild sa 29 poena, uključujući pet trojki iz devet pokušaja.

S druge strane, Nikola Jokić je odigrao još jednu fenomenalnu utakmicu, a u prvom delu meča je bio praktično jedini koji je „zadržavao“ šansu Nagetsa da stignu do preokreta, što su i učinili u drugom poluvremenu posle neverovatne partije Džamala Mareja.

KLADI SE NA MEČEVE U NBA LIGI!

Jokić je zabeležio 26 poena, 13 skokova i šest uspešnih proigravanja, uz po jednu ukradenu loptu i blokadu, dok je Marej od ukupno 36 postignutih poena 34 upisao u drugom poluvremenu i tako u potpunosti „ukrao šou“ srpskim košarkašima. Bivši student Kentakija i 21-godišnji plejmejker Nagetsa dodao je sedam skokova i šest asistencija.

Bogdan je trojkom na oko 26 sekundi pre kraja pokušao da vrati Kingse u život, ali nakon što je Marej pogodio samo jedan penal, bivši košarkaš Partizana i Fenerbahčea nije uspeo da poentira u sledećem napadu, pa je Geri Heris, kojem je ovo bio tek drugi meč posle oporavka od povrede, ubacio oba slobodna bacanja i zapečatio drugi trijumf Denvera u 2019. godini, a 25. u sezoni.

To je ujedno bila pobeda i za najbolji start Nagetsa u istoriji franšize.