Golman Fulama u ludoj završnici na Islandu doneo trijumf Slovacima! (VIDEO)

0

Činilo se kao da Fulam nije mogao da dobije lepšu vest kada je njihov golman Markus Betineli nedavno pozvan u reprezentaciju Engleske, ali onda je nastupio Slovak Marek Rodak kada je u meču protiv Islanda u neverovatnoj završnici postigao trijumfalni gol i svojoj ekipi doneo možda i ključna tri boda u kvalifikacijama za EURO U21.

Mlada reprezentacija Slovačke nalazi se u Grupi 2 u kojoj se glavna borba vodi oko druge pozicije koja vodi u baraž s obzirom da je selekcija Španije već obezbedila direktan plasman na Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu naredne godine, iako je u poslednjem meču na svom terenu doživela poraz od Severne Irske.

Slovaci su bili u prilično nezavidnoj poziciji pre tri runde pošto su nanizali tri poraza, ali onda su zabeležili važnu pobedu u Albaniji, i to nakon preokreta u poslednjih 10 minuta, da bi u prethodnom kolu u Žilini slavili ubedljiviji trijumf nad istim rivalom (4:1).

To ih je dovelo na drugo mesto u grupi uoči gostujućeg susreta sa Islandom koji je imao samo bod manje, baš kao i Severna Irska.

Mitrović ne prestaje da daje povoda za pisanje – na Etihadu je već postizao golove

Nije im krenulo sjajno na Islandu pošto je Denis Vavro najpre promašio jedanaesterac u 13. minutu, da bi dvadeset minuta kasnije Andre Gudmundson, fudbaler holandskog Alkmara, pogodio za vođstvo domaćina.

Slovačka je krenula ofanzivnije početkom drugog poluvremena, dok je nakon kvalitetne akcije u 58. minutu član Menhengladbaha Laslo Beneš odličnim udarcem sa vrha šesnaesterca izjednačio na 1:1.

Pravo ludilo viđeno je tek od 90. minuta. Tomas Vestenicki je pogodio za prvo vođstvo gostiju u poslednjem minutu regularnog dela, Gudmundson poravnava u 93. a sedamdesetak sekundi kasnije golman Slovačke ulazi u protivnički šesnaesterac, koristi pravovremenu asistenciju i pogađa glavom za neopisivo slavlje na terenu i ogromnu pobedu – 2:3.

Slovačka sada ima 12 bodova i nalazi se na tabeli drugoplasiranih timova. Prva četiri igraju plej-of za plasman na EP, a na pomenutoj tabeli Hrvatska je lider sa 16 bodova, Švedska ima dva manje, dok po 12, pored Slovaka, imaju Austrija, Poljska i Bosna i Hercegovina.

Problem za Slovačku jeste to što se u poretku drugoplasiranih selekcija ne računaju bodovi protiv poslednjeplasiranih u grupi. U njihovom slučaju to je Estonija koju su jednom već savladali, a s njima igraju i u narednom kolu, dok se u poslednjem igraju u Severnoj Irskoj.

Fulam igra sa šampionima na Etihadu! Proveri KVOTE!

Uprkos svemu, zahvaljujući 21godišnjem Rodaku, koji će zauvek pamtiti meč na Islandu, Slovačka još uvek ima šansu da se domogne završnice, dok je Slaviša Jokanović upravo dobio novu „temu“ za razmišljanje.

Inače, Marek Rodak se nalazi na pozajmici u Roteramu.

ROTHERHAM, ENGLAND – MAY 16: Marek Rodak of Rotherham United is carried by supporters after victory in the Sky Bet League One Play Off Semi Final second leg match between Rotherham United and Scunthorpe United at The New York Stadium on May 16, 2018 in Rotherham, England. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)