Francuska za klasu bolja, dvocifreni poraz Srbije

0
Francuska Srbija rukomet
(Photo by Martin Rose/Bongarts/Getty Images)

Reprezentacija Srbije je na drugom meču na Svetskom prvenstvu doživela prvi poraz, pošto je aktuelni svetski prvak Francuska pobedila 32:21.

Najefikasniji kod pobednika bili su Remili i Fabregas sa po pet golova, dok je kod Orlova Bogdan Radivojević pogodio šest puta, a Mošić je sjajno iskoristio šansau sa četiri pogotka.

Srbija je na startu krenula konfuzno u napadu i prvi gol je došao preko debitanta Mošića sa 10 metara. Marsenić i Nenadić su bili sjajni u odbrani,a Srbija je povela prvi put u 4. minutu preko Marsenića. Nastavila je Srbija da igra sjajno u odbrani 6:0 opet preko Mošića i tek je sedmerac vratio Francusku u igru za 3:2.

Vensan Žerar je od starta sjajno branio i „skinuo“ je nekoliko teških lopti našim rukometašima, a Francuszi su prvi na meču zaslužili isključenje posle gola Marsenića. No nažalost Marsenić je u narednom napadu takođe bio isključen.

KLADI SE NA RUKOMET, ČEKA TE NAJVEĆA PONUDA!

Još jedan sedmerac Francuzima je vratio priključak u meč, a Fabregas je izjendačio na 4:4 u 11. minutu. No u 13. minutu je kapiten Ilić sa penala opet doveo „Orlove“ u vođstvo koje je trajalo samo nekoliko sekundi.

Sorendo je potom pregrubim faulom bukvalno raskrvario Marsenića, a posle još jednog pasivnog napada protivnika Radivojević je pogodio za 6:5.

Potom su se ređali golovi na obe strane, ali je pri rezultatu 9:9 Remili dva puta pogodio za potpuni preokret i vođstvo Francuske 11:9. Taman kada se mislilo da će se Francuzi potpuno odlepiti usledila je spektakularna odbrana Cupare, koji je uhvatio živu loptu pošto je Gigu probao da ga lobuje sa sedmerca.

KO OSVAJA LIGU ŠAMPIONA?

Ipak Francuzi su sa još dva gola otišli na +4, ali je još jedan gol Mošića vratio naš tim na prihvatljivih -3 na poluvremenu.

Drugo poluvreme je počelo greškama sa obe strane, a prvi gol dao je Mae sa sedmerca. Potom smo primili gol iz kontre za 17:12. Stefan Vujić je vratio „Orlove “ u život golom. Vensan Porte je ipak vratio +5 Francuzima pošto nije suđeno probjanje u kontri.

Nizale su se greške Srbije,a Nenad Peruničić je u 37. minutu morao da pozove tajm aut kako bi zaustavio slobodni pad naše selekcije. Nije mu uspelo, pošto je protivnik posle tajmauta postigao još pet golova, a Srbija je ostala na 13 postignutih pogodaka.

Tek onda je Miljan Pušica sa dva gola smanjio na 22:15. Verkić je imao dve odlične odbrane i bacio dve lopte u kontru, a Bogdan Radivojević je sa dva gola postavio rezultat 23:17.

Onda je usledila još jedna ogromna serija Francuza koja ih je odlepila na ogromnih +11, a čak je Žerar odbranio sedmerac.

Do kraja Srbija nije uspela da se približi protivniku i Francuska je pobedila sa velikom razlikom. Naredni meč naš tim igra sa Brazilom u ponedeljak.