Da se ugledaju na dame: Mančester Junajted brojao do 12!

0
Mančester Junajted
(Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Poslednjih godina se u fudbalu osnivanje novih klubova u jakim ligama dovodi u vezu sa severnoameričkom MLS ligom. Samo je tamo moguće da se novoosnovani klub u svojoj prvoj sezoni postojanja takmiči u najjačoj ligi te zemlje. Ipak, ova priča vezana je za Mančester Junajted.

Njihov ženski tim je odigrao svoj prvi zvanični meč u domaćem fudbalu, u okviru Čempionšipa. Dakle, dame nisu baš mogle odmah u englesku Superligu, ali su se zato postarale da zauvek zapamte svoj debi u zvaničnim utakmicama – ‚‚nastradale“ su igračice Aston Vile i to 12:0!

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – PRIČALI SMO O SRBIJI, MILIVOJEVIĆU, NASTASIĆU I KRSTAJIĆU, ALI I POČETKU LIGE NACIJA!

Ženski tim Mančester Junajteda osnovan 28. maja ove godine i već u sezoni 2018/19 su primljene u drugi rang, Čempionšip. Trener tima je Kejsi Stouni koja je, zanimljivo, tokom igračke karijere (završene pre tri meseca) nastupala za Liverpul, Arsenal i Čelsi.

Za Englesku je odigrala 130 utakmica, a bila je i kapiten. Sada je uspešno počela trenersku karijeru, u 37. godini života.

DVA BAĐA ZA JEDAN GOL: ITALIJA – PORTUGAL 1993.

Mučene dame Aston Vile su to odlično osetile na svojoj koži, pošto su Đavolice – da, to im je nadimak – bile surove od samog početka meča. Već u 10. minutu su stigle do prvog gola u istoriji kluba u domaćim takmičenjima, a strelac je bila Loren Džejms.

U 23. minutu je Džejms duplirala prednost, da bi dva minuta kasnije gol postigla Džesika Sigsvort. Usledila je prava rapsodija i golovi u 28. minutu, 33. i 35., te je na poluvremenu bilo 6:0.

Ili bolje reći 0:6, imajući u vidu da se meč igrao u Birmingemu, na stadionu Aston Vile. Sigsvortova u 49. minutu postiže svoj četvrti gol na meču, da bi narednih pet pogodaka ‚‚palo“ između 54. i 68. minuta.

Dakle, uprkos ovako ubedljivoj pobedi, može se reći da su dame Mančester Junajteda bile nežne prema rivalkama, jer su imale dovoljno vremena da postignu još bar tri ili četiri gola. Malo su opustile ‚‚gas“ na kraju i zadovoljile se sa 12 golova u mreži protivnika.

KLADI SE NA UEFA LIGU NACIJA, PRED TOBOM JE VELIKI IZBOR!

Zato i ne treba da čudi što je Mančester Junajted sada na čelu Čempionšipa – liga broji 11 timova, a Đavolice već imaju devet golova prednosti u odnosu na drugoplasirani Luis (slavile 3:0 u prvom kolu protiv Durhama).

Za razliku od muškog tima, dame se izgleda ne muče da stvaraju šanse i postižu golove…