Da li se ovako gubi titula? Dortmund imao 3:0, pa se raspao pod naletom Belfodila! (VIDEO)

0
Dortmund Sančo
(Photo by Lars Baron/Bongarts/Getty Images)

Borusija Dortmund bi mogla dobro da zapamti ovaj 9. februar 2019. godine. Na taj dan je odigran meč koji bi mogao skupo da ih košta.

Imali su Milioneri sve u svojim rukama – igru, rezultat i razgaljenih 80 hiljada navijača na svom Vestfalenu – ali ni to im nije bilo dovoljno. Na kraju su morali da se zadovolje samo bodom, posle furioznog finiša Hofenhajma za konačnih 3:3.

POSLUŠAJTE NOVI EVROGOL PODKAST – GAJIĆ I IVANIĆ U ZVEZDI, JANKOVIĆ NAPUSTIO PARTIZAN I JOŠ MNOGO TOGA!

A počelo je bajno. Džejdon Sančo je postigao gol koji je opravdano poništen posle konsultacija VAR sistema, da bi u 32. minutu zapravo stigao do pogotka. Lepo je završio akciju posle asistencije Lukaša Piščeka za svoj sedmi gol u Bundesligi ove sezone.

Posle je na to pridodao i asistenciju, pošto je njegov udarac u 43. minutu golman Bauman odbio na nogu Mariju Geceu, a Nemac je smešta u mrežu sa samo par metara udaljenosti. I to je 2:0, odlazak na odmor i potpuna kontrola igre bila je u rukama Dortmunda. Dopustili su samo jedan šut Hofenhajmu u prvih 45 minuta – i taj je bio neprecizan.

Čak je i nastavak meča doneo još više Milionerima. Ekipa Lusijena Favra je golom Rafaela Gereira stigla do 3:0 u 66. minutu i već tada su domaći navijači polako počeli da upisuju nova tri boda svom timu. Uzalud.

baner bundesliga

Stvari su naglo počele da se menjaju. Hofenhajmovi napadi su se ređali bez ikakvih problema, toliko da su meč završili sa 14 šuteva ka golu Dortmunda, 13 pristiglih u drugom poluvremenu.

Dortmund se raspao pod najezdom opasnih napada i samo je bilo pitanje mogu li da izdrže. Išak Belfodil je u 75. minutu započeo povratak Hofenhajma smanjivši na 3:1, da bi u 83. Pavel Kaderžabek nagovestio krah domaćina.

Imali su još 10 minuta do kraja meča (sa uračunatom nadoknadom vremena), ali sve je olako palo u vodu. Već posle četiri minuta od gola Čeha, ponovo je Belfodil bio koban, udarcem glavom posle centaršuta Denisa Gajgera iz slobodnog udarca. I to je bilo to. Dortmund je ostao u šoku, a dva boda su isparila u pravcu Sinshajma.

Favrova ekipa je tako drugi put uzastopno odigrala nerešeno i propustila odličnu priliku da se dodatno odlepi Bajernu. Sada je razlika između dva tima osam bodova, ali će Bajern tek igrati protiv Šalkea. Ukoliko im priđu na pet bodova, mogli bi da osete ozbiljan pritisak.

Vraća se i Liga šampiona naredne nedelje, Dortmund će na Vembliju igrati protiv Totenhema, a u ligi je ostalo još 13 kola, odnosno 39 bodova u opticaju.

Hoće li se ovo ispostaviti kao ključan momenat u trci za prvaka Bundeslige?