Ako ste propustili: Gudurićevih 14 poena za 4 minuta! (VIDEO)

0
Marko Gudurić
(Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images)

Fenerbahče je u neizvesnom meču u devetom kolu Evrolige pobedio Makabi Tel Aviv 74:70, a meč je presudila sjajna partija Marka Gudurića.

Srpski bek je u poslednjoj četvrtini postigao 13 poena i to sve za ukupno četiri minuta igre. Ostatak tima je u poslednjoj deonici postigao još šest poena. Makabi je u poslednjoj deonici postigao 17 poena, tako da je Marko Gudurić praktično sam savladao protivnika.

Gudurić je na ovom meču igrao 19 minuta i sve poene je postigao u poslednjoj deonici. Za tri nije imao promašaj, dok je za dva šutirao 2/5. Uz poene je dodao po jedan skok, asistenciju i ukradenu loptu.

EVROLIGA JE JOŠ NA PROGRAMU! KLADI SE

Ovo mu je druga uzastopna utakmica sa 13 poena, što mu je rekord po broju poena ove sezone u Evroligi. Gudurić trojke šutira u procentu od 62.5 odsto, što je najbolji procenat u Evroligi. Za dva šutira još bolje jer je na procentu od 75%, po čemu je treći u Evroligi.

Ipak njegov uzorak šuteva je prilično malo jer na devet utakmica ima ukupno 16 šutnutih trojki i 20 šutnutih dvojki. Prosečno po meču igra 18 minuta, a nadamo se da će Željko Obradović sada odlučiti da mu da veću minutažu i više lopti u rukama. Srpski stručnjak se oglasio po ovom pitanju.

Imali smo samo jedan dan da se spremimo, što nije lako. Čestitam mojim igračima, veoma važna pobeda. Marko Gudurić je dobar igrač, odličan igrač, ali ovo je timska pobeda. Srećan sam zbog utakmica koje smo do sada odigrali, ali je jasno da ne igramo na nivou na kojem želimo. Pre svega, ja moram da smislim šta bi trebalo da promenimo. Dug je put ispred nas„, rekao je Obradović.

A TU JE I DERBI! ZVEZDA ILI PARTIZAN?

Fenerbahče u dosadašnjem delu takmičenja ima osam pobeda i jedan poraz, tako da deli drugo mesto sa Realom, dok je CSKA na prvom mestu bez poraza. Sledeći meč Fenerbahče igra u gostima sa Barselonom 30. novembra.